*****خبرگزاری خبر لردگان***لطفا با انتقادات و پشنهاداتان در بهبودی وب یاری نمایید با تشکر اخبار لردگـــــــــــــــــان ?

lordnews.epage.ir?

قطع درختان با دستان منابع طبیعی!!!

به گزارش خبرگزاری خبرلردگان، بیش از ۱۰0 اصله درخت در قسمتی از اراضی منابع طبیعی واقع در ابتدایی ورودی شهر لردگان با رای دادگاه و به درخواست منابع طبیعی شهرستان و با حضور نیروی انتظامی قطع شده و این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که پس از هشت سال ازکاشت این درختان که اغلب گردو، بادام و انجیر بوده، می گذرد.
صبح دیروز  بیش از ۱۰۰اصله درخت قطع و نابود شد.این در حالیست که این بار نه به دست مردم و نه سوداگران چوب،بلکه به دستور منابع طبیعی قطع گردیده شد.
ماجرا از این قرار بود که فردی در سال ۱۳۸۱بدون مجوز شروع به کاشت درختهای گردو، بادام و انجیر در اراضی منابع طبیعی نمود. بعد از گذشت چند سال هنگامیکه درختهای کاشته شده به ثمر نشسته بودند مورد خشم و غضب مسئولین و محافظانشان قرار گرفت و با اره برقی و لودر به جانشان افتاده اند و همه این درختان را  ریشه کن و نابود کرده اند.
این درست که شخص باغبان از اساس، کار خطای کرده خلاف قانون عمل کرده  ولی ایا این دلیل مناسبی برای قطع درختان، ان هم ببش از صد اصله هست!؟
لازم به ذکر است شخص باغبان اکنون در بیمارستان به خاطر حمله قبلی که در حین انجام قطع درختان صورت گرفت، بستری می باشد.

برای مشاهده گزارش تصویری کلیک کنید

نظرات:
?
?

نخستین بخشدار سردشت لردگان معرفی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری بعد از ظهر دیروز در مراسم معارفه بخشدار بخش طلائیه سردشت لردگان، اظهار کرد: تمام تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی اندیشیده شده است.
یزدان جلالی حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را موجب یأس دشمن برشمرد و گفت: دشمنان ایران اسلامی همواره به فکر توطئه برای براندازی نظام بوده اما به لطف خدا همیشه با شکست روبه‌رو شده‎اند.
وی به تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری در خنثی کردن توطئه‎های مختلف دشمنان اشاره و تصریح کرد: مردم نیز همواره از انقلاب اسلامی ایران به صورت مقتدر و همه‌جانبه حمایت کرده و با حضور پرشور و حداکثری خود در این نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هم، بار دیگر به دنیا ثابت می‎کنند که پشتیبان ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی هستند.
جلالی خاطرنشان کرد: انتخابات مجلس نهم که 12 اسفند امسال برگزار می‌شود نقطه روشنی برای پاسخگویی ملت ایران به حرکت‌های ددمنشانه افکار و اندیشه‌های پلیدی است که فقط به فکر سلطه و سرکوب آرمان جامعه اسلامی و دینی است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری رعایت مؤلفه‌های انتخابات قانونی و سالم را با اهمیت توصیف کرد و افزود: قانونمداری شرط اول و اساسی برگزاری انتخابات سالم با حضور حداکثری مردمی است که بیش از 32 سال است به انقلاب و شعارهای آن دل بسته‌اند و با بصیرت در سنگر برطرف کردن توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان سعی و تلاش گسترده‌ای را انجام می‌‌دهند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلاب ارزش‌ها و آرمان‌ها است، اضافه کرد: اگر بتوانیم به همین اصول پایبند باشیم به یقین جایگاه با اصالت انقلاب حفظ شده و روز‌به‌روز بر عظمت و صلابت نظام اسلامی افزوده می‌شود.
جلالی خاطرنشان کرد: همه باید با پیروی از شعارهای قانون‌گرایی، مشارکت حداکثری مردم، عدالت، مهرورزی و امانت‌داری در همه عرصه‌های انقلاب به ویژه انتخابات‌های مختلف همواره نقش خود را به عنوان ایرانی مسلمان و پیرو خط ولایت به نحو شایسته ایفا کنیم.
وی مردم این شهرستان را مردمانی با روحیه انقلابی و پایبند به مبانی ناب اسلامی معرفی کرد و ادامه داد: در این دوره از انتخابات نیز شاهد حضور حداکثری مردم ولایت‌مدار این شهرستان در پای صندوق‌های رأی خواهیم بود.
در پایان این مراسم عباسعلی شیخ ویسی به عنوان بخشدار سردشت لردگان معرفی شد.
بخش سردشت به مرکزیت طلائبه با برخورداری از 17 هزار نفر جمعیت در فاصله 20 کیلومتری مرکز شهرستان لردگان واقع شده است که با اختصاص بخشداری به این منطقه از بخش مرکزی لردگان منتزع شد.

نظرات:
?
?

قضاوت با شما!!!

مرکز آموزش علمی کاربردی شهرستان لردگان در سال ۱۳۸۷با اجاره ساختمان مسکونی شروع به کار کرد.
بعد از گذشت سه سال این مرکز به نقطه ای دیگر تغییر مکان داد و در انتهای شهر با ساختمان غیر کارشناسی سال تحصیلی جدید را اغاز کرد.این ساختمان ساختار مسکونی داشته که با کمی تغییرات به مرکز اموزشی تغییر هویت داده شد.
کلاس های درس در اخرین طبقه قرار داده شد(طبقه سوم) که طی نمودن این پله ها بسیار دشوار می باشد این در حالیست که چند دانشجو معلول جسمی در حال دانشگاه مشغول تحصیل می باشند
و اینکه سرویس های بهداشتی در حیاط قرار دارد.

قضاوت با شما!!!


برای مشاهده گزارش تصویری کلیک کنید


 


نظرات:
?
?

طولاني ترين آبشار کشور نابود مي شود

طولاني ترين ابشار كشور نابود مي شود!! اين تيتر اغلب خبرگزاري هاي كشور بود كه صبح امروز منتشر گرديد! البته نكته قابل توجه استفاده از عكس ابشار نياسره به جاي ابشار آتشگاه بوده است

آبشار آتشگاه در استان چهارمحال و بختياري به عنوان طولاني ترين آبشار ايران و يکي از جاذبه هاي اکوتوريستي اين استان با اجرايي شدن دو پروژه نابود مي شود.
فعال محيط زيست و منابع طبيعي در استان چهارمحال و بختياري در گفت وگو با مهر اظهار داشت: آبشار آتشگاه يکي از جاذبه هاي توريستي و گردشگري چهار محال و بختياري است که در بروشورهاي و نقشه هاي گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري به آن بسيار تاکيد شده است.
هومان خاکپورافزود: با احداث سد خراسان 3 و به دنبال آن آبگيري سد خراسان 3 بخش مهمي از اين آبشار دره اي که به عنوان طولاني ترين آبشار کشور مطرح است غرق مي شود.
فعال محيط زيست و منابع طبيعي با بيان اينکه با آبگيري اين سد، قسمت زيادي از قسمت هاي پاييني اين آبشار در درياچه سد غرق مي شود، عنوان کرد: متاسفانه با وجود اينکه انتظار داشتيم سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري حساسيت جدي و بيشتري نسبت به اين موضوع برخورد کند، اين سازمان به هرحال کوتاه آمده و اين وعده را دادند که با ساختن اسکله هاي تفريحي و استفاده از قايق به جاي خودرو، طبيعت گردان و گردشگران را منتقل کرده که اين آبشار را ببينند.

ابشار اتشگاه


هومان خاکپور با بيان اينکه هرچند که اين اتفاق هم يک ايده ايده آل است، بيان داشت:  با توجه به بضاعت که سازمان ميراث فرهنگي دارد و همانطور که  زيرساخت هاي گردشگري استان چهار محال و  بختياري در حال حاضر مشاهده مي کنيم و اين سازمان به خاطر مشکلات مالي و اعتباري يا سخت افزاري که داشته حتي از ساختن بسياري از فعاليت ها و زيرساخت هاي گردشگري عاجز است و در همان منطقه آتشگاه لردگان از ساختن سرويس هاي بهداشتي تا کنون عاجز بوده است.
وي تصريح کرد: با چنين بضاعتي بعيد به نظر مي رسد سازمان ميراث فرهنگي بتواند چنين امکاناتي پر هزينه اي را آنجا مهيا کند و همچنين با توجه به محدوديتها و سيکل اداري که بايد طي شود و بروکراسي که از درياچه بايد گذشت تا بتوان اين مکان را بازديد کرد به نظر مي رسد که بعيد باشد.
وي با اشاره به سفر هيئت دولت به اين استان و بازديدي که رئيس جمهور از منطقه داشته و پيشنهادي انتقال آب آتشگاه از سرچشمه اين آبشار براي تعدادي روستا ادامه داد: به نظر مي رسد که همين آبشار آتشگاه نيز از سرچشمه خشک خواهد شد و يعني واقعا آبشاري باقي نمي ماند که پيشنهاد سازمان ميراث فرهنگي نيز تحقق پيدا کند و بخواهند اسکله درست کند.
فعال محيط زيست و منابع طبيعي در استان چهارمحال و بختياري با بيان اينکه دو پروژه  در حال حاضر نابودي طولاني ترين آبشار کشور را تهديد مي کنند، بيان داشت:  آبشار از طرف پايين توسط احداث سد خراسان 3 از بين مي رود وسرچشمه آن نيز توسط پروژه انتقال آب از بين مي رود.
هومان خاکپور با اشاره به اينکه آبي که قرار است انتقال دهند به منطقه سردشت  و در ادامه آن فاز دوم به منطقه "دودرا" منتقل خواهد شد، عنوان کرد: منطقه دودرا مجموعا داراي هفت، هشت روستاي پراکنده در عرصه هاي جنگلي است که تعداد خانوارهاي کمي در آنجا مستقر هستند و شايد به 300 خانوار نرسند و اينکه ما به خاطر اين 300خانوار به بهانه توسعه و اشتغال آب را بخواهيم منتقل کنيم وچنين ظرفيت طبيعت گردي و گردشگري را از بين ببريم اين مهم عقلاني و خردمندانه نيست.
وي افزود: مي توان يک مطالعه جامع تري روي اين منطقه انجام شود و از ظرفيت هاي گردشگري و ظرفيت هاي طبيعي منطقه استفاده بهتر شود و نبايد به بهانه توسعه چنين ظرفيت گردشگري بزرگي را نابود کنيم.
هومان خاکپور بيان داشت: در بحث تامين منابع آب و آب شرب آنجا راه هاي خيلي مناسب تري هست که با ملاحظات زيست محيطي ما مغايرت نداشته باشد.
وي اذعان داشت: مي توانيم در آنجا با کارهاي آبخيز داري و آبخوان داري و ذخيره آب توي سفره هاي زير زميني مشکل آب آن منطقه را حل کنيم، همانطور که مشکل آب سردشت را مي توانيم حل کنيم.
اين فعال محيط زيست و منابع طبيعي در استان چهارمحال و بختياري تاکيد کرد: در بحث منطقه سردشت که بحث انتقال آب مطرح است  فقط خود روستاي سردشت و يک يا دو روستا اطراف مشکل آب دارند و مشکل آب اين روستاها را مي توان با مطالعه دقيق تري و مديريت بهتري روي آب شرب آن منطقه حل کرد. وي تصريح کرد: در سالهاي گذشته  بحث انتقال آب آتشگاه به منطقه ريگ داشته ايم و نمايندگان ادوار گذشته نيز پيگيري مي کردند و مي خواستند به خاطر توسعه کشاورزي اين آب را به صورت تونل به دشت ريگ انتقال دهند که همان هم با توجه به اينکه آن هم چنين ظرفيتي را تهديد مي کرد با مخالفت هايي دچار شد و آن هم خردمندانه به نظر نمي رسيد.
هومان خاکپور بيان داشت: اين پروژه جديد به نظر مي رسد که فاقد هرگونه مطالعه فني و اجرايي و حتي توجيه اقتصادي باشد.
وي افزود: اين پروژه ارزيابي محيط زيستي متاسفانه ندارد و تاکنون دستگاه هاي متولي مانند آب منطقه اي و محيط زيست هيچگونه گزارشي درباره اينکه آنجا مطالعه اي شده و چنين پروژه اي واقعا ارزيابي شده باشد وجود ندارد.


نظرات:
?
?

و باز هم سد معبر!!!

امروزه سد معبر یکی از مسایل مهم شهر لردگان می باشد، به طوری که رفع سد معبر نیز یکی از وظایف اصلی  شهرداریست اما آیا واقعا قانون در این‌باره اجرا می‌شود؟ آیا شهرداری‌ به وظایف خود در این حوزه آگاهی دارند و آن را به درستی انجام می‌دهند؟.
پياده رو ها معبر عمومي و محل عبور و مرور شهروندان است از اين رو اشخاص و صنوف اجازه ندارند در آنها سد معبر كنند اما متاسفانه برخي از مغازه داران به ابن موضوع توجهي نمي كنند.
بند 20 ماده 55 اصلاحی قانون شهرداری‌ها بر این مساله تاکید دارد که « برای جلوگیری از ایجاد و تأسیس کلیه اماکنی که به نحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنان یا مخالف اصول بهداشتی در شهرها باشد، شهرداری مکلف است از تأسیس کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، گاراژهای عمومی و تعمیرگاه‌ها، دکان‌ها و همچنین مراکزی که مواد محترقه می‌سازند و اصطبل چارپایان، مراکز دامداری و به طورکلی تمام مشاغل و کسب‌هایی که ایجاد مزاحمت و سر و صدا می‌کنند یا تولید دود، عفونت، محل تجمع حشرات و جانوران باشند، جلوگیری کرده و در تخریب کوره‌های آجر، گچ، آهک پزی و خزینه گرمابه‌های عمومی که مخالف بهداشت است، اقدام کند».
چند سالی است وضعیت دست فروشان و همچنین ایجاد سد معبر توسط مغازه داران به وضعیت بحرانی رسیده است. با یک گشت کوچک در شهر کاملا متوجه مخواهید شد که در اصلی ترین و پرتردید ترین نقاط شهر دست فروشان بدون کوچکترین نگرانی پیاده رو ها را اشغال کرده و مشغول فروشندگی میباشند.
اقای مجیدیان معاون شهرداری لردگان در این باره چنین گفته اند: متاسفانه طی چند سال اخیر علارغم تلاش های زیاد بعلت عرف شهرستان موفق به فرهنگ سازی این مشکل نشده ایم و موفقعیت در این امر را ملزم به کمک کسبه بازار دانست.
معاون شهرداری شهر لردگان همچنین یکی از علل افزایش سدمعابر را، تاخیر در رسیدگی به پرونده های کاسبان متخلف دانست که هر کدام از شکایات مربوط به این موضوع بیش از ده ماه طول خواهد کشید که همین امر باعث بی توجهی کسبه در رعایت نکردن حقوق پیاده رو، می باشد.
ایرج حسین پور رییس راهنمایی و رانندگی شهرستان لردگان در مصاحبه ای با خبرگزاری فارس :
 ايرج حسين‌پور ظهر امروز در نشست كميته تخصصي ترافيك اين شهرستان با اشاره به مهم‌ترين اقدامات پليس راهور لردگان در راستاي كاهش تصادفات اظهار داشت: شناسايي نقاط حادثه‌خيز در نقاط مسبوق به سابقه تصادفات كه با همكاري شهرداري به‌منظور نصب سرعتگير مرتفع شده است.
وي سد معبر توسط اصناف و كسبه را از بزرگ‌ترين معضلات ترافيكي شهر لردگان عنوان كرد و گفت: اصناف، كسبه و رانندگان خودروهايي كه اقدام به ميوه‌فروشي مي‌كنند و كوچه پزشكان به‌علت مراجعات فراوان مردم در اين منطقه 40 درصد ترافيك شهر لردگان را تحت تأثير قرار داده است.

اما ایا بدون کمک و همت خود ما می توان به پیشرفت شهرستانمان کمک کرد؟
برای مشاهده گزارش تصویری کلیک کنید

 


نظرات:
?
?

بانوان عشایری لردگان افتخار آفریدند

رئیس تربیت بدنی شهرستان بروجن گفت: تیم فوتسال بانوان عشایری ر روستایی لردگان قهرمان مسابقات فوتسال دسته سه بانوان کشور شد.

اردشیر جان‌نثار  اظهار داشت: مسابقات فوتسال لیگ دسته سوم خواهران کشور با برتری تیم فوتسال لردگان به پایان رسید.
وی افزود: این مسابقات با حضور هفت تیم از جمله تیم فوتسال روستایی و عشایری شهرستان لردگان، هیئت فوتبال لرستان، تیم رز موکت بروجن، تیم پیام فارسان، تیم کوهدشت لرستان، هیئت فوتبال رامهرمز و تیم باغملک خوزستان به میزبانی شهرستان بروجن با یکدیگر به رقابت پرداختند.
جان‌نثار سطح برگزاری این مسابقات را فنی ارزیابی کرد و گفت: تیم‌های حاضر در این دسته از رقابت‌ها بسیار فنی و تاکتیکی ظاهر شدند که این امر موجب برگزاری دیدارهای بسیار زیبا و تماشاگر پسند را رقم زد.
رئیس تربیت بدنی شهرستان بروجن با مثبت ارزیابی کردن سطح رضایتمندی تیم‌های حاضر در این مسابقات از نحوه میزبانی این شهرستان، گقت: تلاش بسیاری از سوی مجموعه عوامل موثر در برگزاری این مسابقات صورت گرفت که در نتیجه آن توانستیم شرایط میزبانی مطلوبی را برای تیم‌های حاضر فراهم کنیم.
وی با اشاره به نتایج این مسابقات، گفت: در پایان این مسابقات تیم هیئت روستایی و عشایری لردگان با کسب پنج پیروزی و یک باخت موفق شد بر سکوی نخست این دسته از رقابت‌ها بایستد.
جان‌نثار ادامه داد: تیم‌های هیئت فوتبال لرستان و رزموکت بروجن نیز به ترتیب بر سکوی دوم و سوم استادند.
وی بیان داشت: در روستاها و نقاط دور دست چهارمحال و بختیاری استعدادهای فراوانی وجود دارد که در صورت توجه بیش از پیش مسئولان در آینده‌ای نزدیک شاهد شکوفا شدن این استعدادها خواهیم بود.
رئیس تربیت بدنی شهرستان بروجن با تأکید بر اهمیت جایگاه ورزش در جامعه، گفت: ورزش یکى از مفیدترین و سالم‌ترین سرگرمى‌هایى است که مى‌تواند اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را پر کند از سوئی دیگر ورزش، کسالت و تنبلى را از انسان زدوده و به وى نشاط و شادابى می‌بخشید.
وی تأکید کرد: ورزش عرصه فعالیت‌های الگومند و برای حفظ و نشاط جسم و روح افراد است و تاثیر ویژه‌ای در سلامت جسمانی، بهداشت و روان، سازگاری‌های اجتماعی و بالندگی جامعه دارد.
مسابقات فوتسال لیگ دسته سه خواهران کشور با حضور هفت تیم از تاریخ 24 آبان لغایت 28 آبان ماه در شهرستان بروجن برگزار شد.


نظرات:
?
?

اخرين مطالب