*****خبرگزاری خبر لردگان***لطفا با انتقادات و پشنهاداتان در بهبودی وب یاری نمایید با تشکر اخبار لردگـــــــــــــــــان ?

lordnews.epage.ir?

چندخبر از شهرستان

*تجهيز بيمارستان لردگان به دستگاه سي‌تي‌اسكن ضروري است

منصور ظفريان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لردگان با اشاره به مشكلات درماني و بهداشتي اين شهرستان اظهار داشت: بانك خون و بخش آي‌سي‌يو از ديگر ضرورت‌هاي درماني شهرستان لردگان و تنها بيمارستان آن است كه بايد در دستور كار متوليان بخش بهداشت و درمان استان قرار گيرد.
وي افزود: بيماران در اين شهرستان با توجه به فراواني و جمعيت آنان نيازهاي درماني گسترده‌اي دارند كه به دليل عدم وجود پزشك متخصص به اندازه كافي، به اين نيازها در شهرستان پاسخ داده نمي‌شود و مردم ناچار به مراجعه به ديكر شهرستان‌ها و مركز استان و حتي اصفهان مي‌شوند كه اين هزينه‌هاي درماني مردم را افزايش مي‌دهد.
ظفريان افزود: اميدوارم دولت در سفر سوم خود به چهارمحال و بختياري به مشكلات درماني و بهداشتي شهرستان لردگان نگاه و توجه خاص داشته و با تخصيص اعتبار لازم به مشكلات اين بخش خاتمه دهد تا مردم نيازهاي درماني خود را در شهرستان خود رفع كنند.
وي با بيان اينكه 15 درصد بيماران بيمارستان لردگان از خارج از شهرستان به اين بيمارستان مراجعه مي‌كنند، افزود: اين بيماران از مناطق دهدز و روستاهاي اطراف استان خوزستان، منطقه ميمند و روستاهاي بخش زيلايي از استان كهگيلويه و بويراحمد و منطقه ميانكوه شهرستان اردل نيازهاي درماني خود را از اين بيمارستان تامين مي‌كنند.
ظفريان ادامه داد: اخيرا اين بيمارستان از 96 تختخواب به 120 تختخواب ارتقا يافته است كه نياز است، امكانات مورد نياز نيز در همين راستا فراهم و تامين شود.
فرماندار شهرستان لردگان كمبود برخي از نيازهاي درماني و بهداشتي در مناطق مختلف استان را نوعي كم‌توجهي در توزيع عادلانه امكانات دانست و گفت: برهمين اساس با توجه به قانون، توزيع خدمات درماني و بهداشتي بايد به نحوي مطلوب صورت بگيرد و اميد است متوليان امر با تامين نيازمندي‌ها و رفع كمبودها، سلامت مردم را در همه شرايط اعم از حوادث و بلايا و شرايط طبيعي تضمين و تامين كنند.
وي ابراز اميدواري كرد؛ با فراهم شدن زير‌ساخت‌ها زمينه جذب پزشكان متخصص بيش از پيش در اين شهرستان فراهم شود.
ظفريان تأكيد كرد: اين در حالي‌‌‌ست كه با انجام تحولات و توسعه در بخش بهداشت و درمان از يك سوي ميزان اعزام بيماران به خارج از شهرستان به طور چشمگير كاهش و از سوي ديگر به نحو مطلوب جوابگوي مراجعات درماني بيماران خارج از شهرستان و مراجعه كننده به اين واحد درماني خواهد بود.
وي اضافه كرد: شهرستان لردگان داراي 360 روستا، چهار بخش و 10 دهستان است كه جمعيتي بالغ بر 190 هزار نفر را در خود جاي داده است و، آخرين روستاي اين شهرستان تا مركز استان 245 كيلومتر مسافت دارد.

*انهدام باند قاچاق سلاح غيرمجاز در لردگان
به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد به نقل از معاونت اجتماعي و فرماندهي انتظامي چهارمحال و بختياري، ماموران پليس امنيت اخلاقي شهرستان لردگان با همكاري سربازان گمنام آقا امام زمان(ع) اين شهرستان و پليس امنيت عمومي استان، از فعاليت يك شبكه قاچاق سلاح غيرمجاز مطلع و در ادامه يكي از قاچاقچيان را كه در امر تهيه و فروش اسلحه غيرمجاز در سطح استان فعاليت داشت، شناسايي كردند.
در ادامه با زيرنظر قرار دادن اين متهم به صورت غيرمحسوس، ماموران متوجه شدند وي با همدستي تعدادي ديگر از عناصر آن شبكه، اقدام به تهيه و توزيع سلاح غيرمجاز در سطح استان مي‌كنند.
با تحقيقات انجام شده توسط ماموران اداره عمليات پليس اطلاعات و امنيت شهرستان و با نگرش به انگيزه مجرمانه قاچاقچيان، در يك عمليات ضربتي باند قاچاق سلاح مرتبط با اين شبكه متلاشي و در اين خصوص 26 قبضه سلاح، پنج تير گلنگ‌دني جنگي و 20 قبضه اسلحه شكاري بدون مجوز كه به طرز ماهرانه‌اي در داخل يك دستگاه خودرو كاميون جاسازي شده ‌بود، كشف و ضبط شد.

* كشف 47 كيلو ترياك در لردگان
ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان حين كنترل محورهاي مواصلاتي حوزه استحفاظي به سه دستگاه خودرو پژو كه يكي از آنها بدون پلاك بود، مشكوك شدند و دستور ايست را صادر كردند.
در بازرسي از خودروها 47 كيلوگرم موادمخدر از نوع ترياك كه به طرز ماهرانه‌اي در كف اتاق عقب يكي از خودرو‌ها جاسازي شده بود، كشف و ضبط شد.
برهمين اساس در اين رابطه سه نفر دستگير و به همراه خودروها و مواد افيوني كشف شده به منظور سيرمراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شدند.


نظرات:
?
?

باز تابستان باز کمبود اب!!!

در حالیکه هنوز فصل تابستان شروع نشده بیشتر مناطق شهرستان لردگان از کمبود بیش از حد اب اشامیدنی رنج می برند و متاسفانه باعث نارضایتی مردم شهرستان لردگان شده بی شک خوانندگان این وب هر ساله با موضوعی با عنوان کمبود اب در شهرستان مواجه شده اند ولی متاسفانه کوچکترین اقدامی در این باره در سطح شهرستان نشده است بیش از چندین روستا به وسیله تانکر اب که اصولا اب های الوده بوده و درصد الودگی بالای دارند استفاده می کنند. جالب است بدانید که اگر مقدار هزینه که برای تامین اب به وسیله تانکرهای اب ،را صرف یک پروژه ای عظیم می نمودند نه تنها کل شهرستان تحت پوشش اب شرب از طریق لوله کشی می شد بلکه یک سوم این هزینه هم صرفه جویی می شد
استان چهارمحال بختیاری دارایی بیشترین اب اشامیدنی در سطح کشور بوده و سهم بهسازی در تامین اب شرب استان های همجوار داشته و به جرات می توان گفت که اب نصف ایران از ابهای استان پوشش داده میشود .
اما چرابا این حال خود استان و بخصوص شهرستان لردگان کمترین بهره را از این نعمت الهی برده! جایی تامل دارد و شاید بی تدبیری مسئولین و همچنین رفع تکلیف تهیه اب برای مردم با استفاده تانکرهای اب از دلایل عمده این موضوع بوده.تمام مناطق دهستان میلاس در طول هفته کمتر از سه ساعت اب دارند روستاهایی تنکلوره ارمند دره شور،دشتی و...بخش های مختلف خانمیرزا وهمچنین فلارد بیشتر مواقع با قطعی اب روبرو هستند و تنها شهر لردگان هست و می توان گفت که همیشه از اب اشامیدنی برخوردار بوده.
چگونه است که استانی که بیشترین نقش در تامین اب مردم کشور را دارد خود با این مشکل روبروست؟ ایا این بی کفایتی مسئولین را نمی رساند؟ایا حمل اب بوسیه تانکرهای اب که درصد الودگی ان بسیار بالاست میتوان جوابگوی این مشکل باشد.ایا می دانید که در صد افرادی که به بیماری کلیویی دچار شده اند در این چند سال بیشتر شده و علت ان الوده بودن اب اشامیدنی بوده؟
بیش از شصت در صد از مردم شهرستان از بی اب رنج می برند و متاسفانه همیشه فقط به دنبال راه حل های کوتاه مدت بوده و هرگز طرح یک پروژه بزرگ را برنامه ریزی نکرده اند و این هست که هر سال در این فصول با کمبود اب مواجه می شوند و همیشه کمبود بودجه را به رخ مردم می کشند چگونه است که برای تهیه اب شرب فلان استان که صدها کیلومتر از استان ما فاصله دارند بودجه و هزینه ان به اسانی تهیه می شود ولی...!!
حتما باید مثل سالهای قبل به جلویی فرمانداری بروند تا مسئولین اداره اب متوجه بشوند چقدر مردم در عذاب هستند
همیشه باید به مشکلی بربخوریم تا راه حلی برای ان پیدا کنیم؟ایا پیشگیری بهتر از درمان نیست ایا در فصولی که مشکل اب نیست نباید به فکر روزهای سخت بود؟

نظرات:
?
?

تاسيس6 فرستنده راديوئي اف‌ام و 4 فرستنده تلويزيوني

مديركل صدا و سيماي مركز چهارمحال و بختياري گفت: شش فرستنده راديوئي اف ام 200 وات و چهار فرستنده تلويزيوني 50 وات در ايستگاه تلويزيوني کرف لردگان به بهره برداري رسيد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، عمران حيدري در مراسم بهره‌برداري از اين طرح افزود: با راه اندازي اين فرستنده ها، بيش از 65 هزار نفر از مرم شهر لردگان و اطراف، زير پوشش مطلوب شبکههاي يك، دو، سه و استاني سيما بر روي باند UHF و شبکه هاي راديوئي فرهنگ، استاني، ورزش، جوان، معارف و پيام بر روي باند FM قرار مي‌گيرند.

وي با بيان اينکه براي راه اندازي اين ايستگاه در مجموع يك ميليارد ريال هزينه شده تصريح کرد: راه اندازي دفتر خبر در شهرستان لردگان و نصب فرستنده‌هاي تلويزيوني ديجيتال در ايستگاه كرف از مهم ترين طرح هاي پيشنهادي صدا و سيما در دور سوم سفر هيات دولت به استان است.

فرماندار شهرستان لردگان نيز در اين مراسم گفت: از سال 87 تاكنون فقط چهار شبكه فعال در شهر لردگان وجود داشت، اين در حالي است که هم اكنون قريب به 90 درصد از مردم اين شهرستان از برنامه هاي توليدي شبكه جهان بين و 96 درصد از برنامه هاي راديويي استان بهره‌مند هستند.

ظفريان ادامه داد: با بهره برداري از فرستنده‌هاي اف ام، پوشش جاده‌اي شبکه‌هاي راديوئي در مسير شهرکرد، لردگان، ايذه (خوزستان) کامل شد.


نظرات:
?
?

تصادف سهمگین در جاده بروجن - لردگان

به گزارش خبرگزاری خبر لردگان در پی برخورد یک دستگاه کامیون با خودروی سواری در جاده بروجن-لردگان متاسفانه سه تن از همشهریانمان جان خود را از دست داده اند. ابن حادثه در روز دوشنبه صورت گرفت که به دلیل انحراف به چپ خودروی سوری و سرعت بالا باعث برخورد شدید با کامیون  شد که بعد از برخورد در حالیکه کامیون خودرو رو زیر کرده بود به ته دره کشیده شد که در این حادثه هر سه نفر خودروی سواری در دم جان خود را از دست داده اند 
به گزارش خبرگزاري از شهركرد به نقل از روابط عمومي جمعيت هلال احمر چهارمحال و بختياري به دنبال گزارش تلفني از سوي پليس 110 شهرستان بروجن با جمعيت هلال احمر اين شهرستان مبني بر تصادف شديد دو دستگاه كاميون و سواري در جاده بروجن ـ لردگان در گردنه گوشنگلي نيروهاي امداد بلافاصله به محل اعزام شدند.
پس از اعزام دو اكيپ امداد و نجات شهرستان شامل 12 امدادگر و چهار نفر پرسنل با دو دستگاه خودرو امدادي به منطقه و ارزيابي اوليه متوجه شدند كه خودرو سوراي زير خودرو كاميون رفته است.
پس از جداسازي خودروها توسط نيروهاي مربوطه امدادگران جمعيت هلال احمر شهرستان اقدام به رهاسازي كردند كه در اين حادثه متأسفانه سه نفراز سرنشينان خودرو سواري در دم جان باختند.
علت بروز حادثه در دست بررسي است. 

نظرات:
?
?

اعزام دوچرخه سوارن به حرم امام(ره)

فرمانده سپاه لردگان گفت: هفت نفر از دوچرخه‌سواران اين شهرستان بمنظور تجديد ميثاق با آرمان‌هاي امام راحل عازم حرم مطهر بنيانگذار جمهوري اسلامي شدند.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، سرهنگ اسحاقي با تأكيد بر ضرورت برگزاري هرچه باشكوه‌تر مراسم ويژه ارتحال امام(ره) گفت: در آستانه فرارسيدن رحلت جانگداز بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني(ره) دوچرخه سواران بسيجي عازم مرقد امام خميني(ره) شدند.

وي ادامه داد : در اين حركت ورزشي دوچرخه‌سواران بسیجی مسير لردگان تا حرم مطهر امام خمینی (ره) را ركاب خواهند زد و همراه با ورزشكاران استان‌هاي ديگر با حضور در حرم مطهر با آرمان‌هاي والاي امام راحل تجديد ميثاق خواهند كرد.

سرهنگ اسحاقي هدف از برگزاري اين تور هفت روزه را تجديد ميثاق با آرمان‌هاي امام راحل(ره) عنوان كرد و گفت: نمايش شوق و علاقه جوانان به امام خميني(ره) و انقلاب اسلامي از ديگر اهداف برگزاري اين مراسم است.

فرمانده سپاه ناحيه لردگان ادامه داد: دوچرخه سواران با عبور از شهرها و روستاهاي مختلف بين راه ضمن حضور بر گلزار شهدا و قرائت فاتحه با آرمان‌هاي بلند اين عزيزان تجديد ميثاق خواهند كرد.

وي خاطرنشان كرد: هيئت هفت نفره دوچرخه‌سواري شهرستان لردگان روز 14 خرداد با حضور در مرقد مطهر امام خميني(ره) و شركت در ويژه برنامه‌هاي اين روز به همراه ملت قدرشناس ايران اسلامي و زائران امام خميني(ره) ياد و خاطره آن يار سفر كرده را گرامي خواهند داشت.

سرهنگ اسحاقي بر ضرورت پاسداشت عملي انديشه امام خميني(ره) تأكيد كرد و گفت: انقلاب اسلامي هويت و شناسنامه ما است كه هويتش با شخصيت امام(ره) و افكار، ايده‌ها و آرمان‌هاي ايشان پيوند دارد و ما به اين شناسنامه مباهات و افتخار مي‌كنيم.

وي با بيان اينكه ما هرسال با بزرگداشت اين روزها به دنيا و آيندگان مي‌گوييم كه ايران امام خميني(ره)، افكار، آرمان‌ها و انديشه‌هاي او حيثيتي است كه به ملت بخشيد ، گفت: امام راحل هديه خداوند به ملت بود و ما امروز قدرشناس او و شكرگزاراين عزت هستيم.

سرهنگ اسحاقي با بيان اينكه امروز ملت ايران قبله آمال همه ملت‌هاي مستضعف دنيا است كه مي‌خواهند با الگوگيري از آن استقلال و آزادي را تجربه كنند، گفت: براي همين است كه دشمن مي‌خواهد امروز در فضاي دشوار و پيچيده جنگ نرم و مبارزه بين حق و باطل ريشه‌ها و اصالت‌هاي ما را بگيرد و ما بايد در اين راه آنها را شناخته و با تكيه بر اصالت دینی و اسلامی بر روي پاي خود بايستیم.

فرمانده سپاه ناحيه لردگان به تاثير انديشه و افكار امام در جهان اسلام اشاره كرد و افزود: انديشه والاي امام امروز به يك قدرت در منطقه تبديل شده است

نظرات:
?
?

فقر باعث نابودی جنگل!!

قطع درختان در مجاور جاده ها و حمل انان به وسیله وسایل نقلیه دال بران می باشد که هیچ گونه نظارتی از طرف سازمان منابع طبیعی شهرستان در این منطقه صورت نمی گیرد.
در محور جاده سردشت به اتشگاه سیل عظیمی از زن ومرد برای قطع و تهیه هیزم مشاهده می شود  که در کنار جاده و در ملاء عام دست به قطع درختان زده و حتی هیزم های خود را برای مدت زیادی کنار جاده ها استقرار کرده که نشان دهنده نبود نگرانی اقراد خاطی از عملشان می باشداینگونه به نظر می رسد که بریدن درختان و تهیه هیزم و زغال کار روزانه انها بوده و به خاطر نبود سخت گیری از این افراد خیلی راحت و بدون دردسر در حال نابود کردن درختان می باشند.البته نمی توان این افراد را کاملا مقصر دانست چرا که در این مناطق نه خبری از گاز خانگی هست و نه جایگاه های سوخت اعم از نفت،گازویئل یا  جایگاه های گاز مایع که خود باعث شد که برای تهیه منابع سوختی خود به دشوارترین کار دست بزنند البته عده ای هم بخاطر فقرمالی وتهیه مایحتاج زندگی خود دست به این کار زده چرا که بیشتر مردم این منطقه زیر خط فقر زندگی می کنند. 
علی خاتمی کارشناس محیط زیست وزارت جهاد کشاورزی هم می گوید: «زمانی که آب باران خاک را می شورد، زمین دیگر توانایی پرورش گیاهان را از دست می دهد. این به مفهوم از میان رفتن منابع غذایی برای مصرف کنندگان از جمله آهو، بز، کل و دیگر کاربران از جمله دامداران و... است.»
تاثیر اقتصادی
منابع طبیعی بستر تولید هستند و با تخریب آنها تولید از میان می رود و فقر جایگزین می شود.
محمود درویش می گوید: «در زاگرس در غرب کشور، فقر وحشتناک است.
به همین دلیل مردم برای گرم کردن خانه و پخت و پز درختان را قطع می کنند.»
او می افزاید: «وقتی در شهرستان لردگان هر گونی زغال 40 هزار تومان قیمت دارد، طبیعی است که خانواده های فقیر روستایی به سرعت درختان را قطع و به زغال تبدیل می کنند تا پول بیشتری به دست بیاورند.»
این کارشناس مراتع با اشاره به تاثیر روانی آسیب های زیست محیطی می گوید: «به نظرم تاثیر مخرب تخریب جنگل ها، مراتع، گونه های جانوری، گیاهی و آب های زیرزمینی بر روان جامعه غیرقابل محاسبه است.»


نظرات:
?
?

اخرين مطالب